Найбільша гуманітарна організація звернула допомогу: 57 000 українців залишаться без підтримки NRC.


Норвезька рада у справах біженців (NRC) припиняє надання гуманітарної допомоги у майже 20 країнах через зупинення фінансування з боку США. Це стало першим таким випадком за 79 роки існування організації.
В Україні NRC зупинила постачання гуманітарної допомоги 57 000 людям у прифронтових громадах на лютий. Це призводить до складної ситуації взимку, коли люди не можуть обігріти свої домівки та отримати необхідні товари, зокрема продукти харчування.
Організація також змушена звільняти гуманітарних працівників по всьому світу, в тому числі в Афганістані, де вони надають підтримку програмам для дівчат, жінок та сімей.
Хоча Державний секретар США оголосив про тимчасові винятки для продовження програм порятунку життя, NRC не може скористатися цим без відновлення виплат за вже виконану роботу. Наразі організація має мільйони доларів у невиплачених платіжних запитах до уряду США.
У 2024 році США були одними з найбільших донорів NRC, обіцяючи 150 мільйонів доларів фінансування, що складало практично 20% усих коштів організації. Тому зупинення фінансування з боку США сильно вплине на здібність організації надавати допомогу.
Нагадаємо, що уряд Нідерландів анонсував нову стратегію щодо українських біженців, яка дозволить їм отримати вид на проживання після 2026 року, якщо вони працюють та сплачують податки.
Також Європейський Союз розглядає можливість перегляду Конвенції про статус біженців 1951 року, що може призвести до змін у міграційній політиці.
Повідомляється, що українські біженці переїжджають з Польщі до Німеччини через вищу заробітну плату та кращі умови проживання.
Президент Чехії Петр Павел підписав поправку до закону про продовження захисту українських біженців у країні.
Читайте також
- Росіян знищує не лише війна, а й "слонячий" наркотик - зовнішня розвідка
- Трамп продовжив на рік заборону для російських суден заходити в порти США
- Bloomberg: Росія просить США дозволити купівлю Boeing за заморожені активи після перемир'я в Україні
- Як заощадити на мобільному зв'язку: приховані можливості тарифів Київстар, Vodafone та lifecell
- В Україні хочуть обмежити українську мову у навчальних закладах: що пропонують
- Водіям показали ціни на бензин, дизель та автогаз у різних областях: скільки коштують на Київщині та Львівщині