Від верстатниці до трактористки: українки змінюють стереотипи щодо «чоловічих» професій.


Україна підтримує жінок в їхньому бажанні займатися професіями, які колись вважалися виключно чоловічими. Державна служба зайнятості розпочала експериментальний проєкт, який надає однакові можливості жінкам для трудового розвитку. За даними служби зайнятості України, вже 300 жінок почали проходження навчання.
Цей проєкт сприяє заповненню вакансій та допомагає жінкам отримати нові професії та стабільно працевлаштуватися. Серед п'яти регіонів з найбільшою кількістю залучених роботодавців увійшли Житомирська, Волинська, Рівненська, Івано-Франківська та Полтавська області.
Обрані професії
- верстатниця деревообробних верстатів,
- трактористка,
- водійка навантажувача.
У рамках цієї програми жінки можуть навчитися 31 професії, які раніше вважалися виключно чоловічими, такі як водій тролейбуса, машиністка крана, майстриня з діагностики та інші. Вартість навчання не перевищує 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а різницю може покрити роботодавець або сама учасниця.
Заявки від роботодавців для участі в проєкті приймаються онлайн або офлайн через найближчий центр зайнятості. Дослідження ринку праці показали, що основний попит на працівників спостерігається в робітничих професіях, таких як тракторист, слюсар-ремонтник, електрогазозварювальник та інші.
Читайте також
- Будинок без права власності — які документи визнає держава
- Пільговий проїзд в потягах — кому не потрібно платити у 2025 році
- Право на пенсію — кому виплачують мінімально майже 8 тис. грн
- Соціальна пенсія — кому виплачується та якою буде сума в серпні
- Прописка у липні 2025 року — як уникнути штрафів
- Щомісяця по 24 тис. грн — кому з українців стільки платитимуть