Варто кардинально змінити ставлення до війни. Герой України дав пораду громадянам.

Герой України радить змінити ставлення
Герой України радить змінити ставлення

На фоні публічних заяв американських посадовців про перемир'я між Україною та Росією, розпочалися активні дискусії серед різних верств населення. Більшість погоджується з тим, що російський лідер Володимир Путін не має наміру дотримуватися миру і планує використати угоду для розвитку своїх збройних сил. Про це повідомляє майор Віталій Литвин, командир артилерійської розвідки Національної гвардії України та Герой України, в інтерв'ю для Українських пресових послуг.

«Чесно кажучи, я не розумію, як це може принести позитивні результати. Ворог використає це в своїх інтересах на 100%. Збройні формування Росії на напрямку Покровська, наприклад, діставали два тижні на підготовку, а тепер вони матимуть майже місяць і два тижні. Це небезпечно», - заявив Литвин.

Литвин також не розуміє, хто саме розповсюджує такі заяви у телеграм-каналах, коли сама Росія встановлює умови, які забороняють Україні проводити мобілізацію та надавати озброєння, в той час як їхній військово-промисловий комплекс продовжує працювати. Він також вважає, що українському народу потрібно змінити своє ставлення до війни та політичних заяв і перестати прив'язуватися до дат: вибори президента США, інавгурація або зустрічі у Джидді, оскільки життя складається з багатьох подій та періодів.

«Я вже сформулював для себе думку: у нас є своя боротьба, і нам треба йти цим шляхом. Ця боротьба триватиме ще дуже багато років. Вона матиме свої етапи: АТО, ООС, повномасштабна агресія, а потім будуть схожі на «перемир'я» періоди - на морі, на суходолі, стосовно ударів по критичній інфраструктурі. Але ворог буде використовувати це. Росія не зникне і в майбутньому продовжуватиме загрожувати нам культурно, політично та територіально», - підкреслив Віталій Литвин.

Протягом усього часу війни, починаючи з 2014 року, Литвин брав у полон кілька росіян, і він стверджує, що їхні імперіалістичні погляди не змінилися. Вони все ще вважають українців загрозою для себе, а Україну - «малоросією», а українську мову - «недійсною» і діалектом російської мови.

Литвин був свідком десятків перемир'їв на сході, включаючи шкільне перемир'я, різдвяне перемир'я, загальне припинення вогню та інші.

«Місії Спеціального моніторингового Центру ОБСЄ стежили за нами кожну ніч. Наближаючись до 2016 року, я пам'ятаю, що вони літали на великих коптерах, які схожі на гелікоптери, і спостерігали. Ми і ворог чули їх, вони повідомляли, коли пролітали. Було багато оборонних боїв, конфліктів, і якщо подивитися на хронологію, можна побачити, скільки наших військовослужбовців і військовослужбовиць загинуло», - згадує Віталій Литвин.

Він додає, що вони мали можливість відповідати «зброєю на зброю». Але навіть під час будь-яких перемир'їв ворог все одно використовував будь-які види зброї, хоча й у меншому масштабі, ніж зараз.

Прес-секретар президента Росії пояснив, за яких умов Путін підтримає припинення вогню. Пєсков заявив, що Росія під час закінчення війни «мусить захищати свої інтереси».

Раніше генеральний секретар НАТО Марк Рютте звинуватив Росію в затягуванні переговорів. Він наголосив, що Росія повинна продемонструвати готовність до завершення війни в Україні, але процес все ще триває.

Президент України прокоментував заяви про мирні перемовини в контексті останніх подій, запитуючи: «Як можна переговорювати з тими, хто стріляє балістичними ракетами?». Зеленський зауважив, що для успішних мирних переговорів росіяни повинні припинити вбивства.


Читайте також

Реклама