У Міноборони назвали кількість військових з діагнозом ПТСР.


Міністерство оборони України активно працює над створенням системи психологічної підтримки та допомоги для військовослужбовців. Про це повідомила Оксана Сухорукова, керівниця Департаменту охорони здоров'я Міністерства оборони України, під час виступу на секції, присвяченій психологічному забезпеченню Збройних Сил, на 1-му щорічному міжнародному Конгресі з військової медицини та ментального здоров'я.
За її словами, кількість військовослужбовців з діагнозом "невралгічні захворювання, пов'язані зі стресом", поступово зростає. Наразі 29% цих захворювань становить ПТСР, і ця цифра, за прогнозами, буде зростати.
Оксана Сухорукова підкреслила важливість надання психологічної підтримки та допомоги військовослужбовцям на всіх етапах служби.
Особлива увага приділена підтримці військовослужбовців, які повертаються з полону, та їхніх родин.
"Ми зобов'язані підтримати родини на всьому цьому шляху: від моменту отримання повідомлення про те, що їхній близький зник безвісти, у пошуку, в очікуваннях і до його звільнення"- наголосила керівниця Департаменту охорони здоров'я МОУ.
Оксана Сухорукова також закликала до співпраці у створенні ефективної системи психологічної підтримки:
"Міністерство оборони може випустити будь-який документ, створити будь-яку політику. Але реалізувати цю політику ми можемо тільки разом. Я сподіваюся, що кожен з вас долучиться до створення цієї системи, до її підсилення і до турботи про психічне здоров'я наших військовослужбовців".
Читайте також
- У результаті обміну полоненими додому повернулися 27 захисників Маріуполя
- Росія атакувала Київ дронами та ракетами: є руйнування та постраждалі
- Сибіга повідомив деталі можливої зустрічі Зеленського з Путіним
- "Повертаємо наших додому": Зеленський оголосив про звільнення 390 українців з полону
- Перший етап обміну «1000 на 1000»: Україна повернула з полону РФ 390 осіб
- Поліція розповіла, скільки зброї задекларували українці