У Білому домі пояснили, чому Японія і Південна Корея підтримують Україну.


Україна отримує активну підтримку від Японії та Південної Кореї через політику Китаю в регіоні та під керівництвом президента США Джо Байдена.
Про це повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США, Джон Кірбі, на пресбрифінгу в Вашингтоні.
"Ви коли-небудь уявляли, що такі країни як Японія й Південна Корея будуть готові підтримати таку країну як Україна у війні проти Росії? Це відбулося невипадково. Це сталося завдяки лідерству президента Байдена, а також тому, що ці країни знають, що інші спостерігають за тим, що відбувається в Україні - зокрема КНР - та намагаються витягти з цього уроки", - заявив представник адміністрації США.
За його словами, і в Токіо, і в Сеулі розуміють, як ситуація в Україні впливає на Індо-Тихоокеанський регіон.
Кірбі підкреслив, що діюча адміністрація, яка завершує свою роботу, зробила все можливе, щоб забезпечити Україні міцні позиції в можливих переговорах для припинення війни.
"Ми хочемо, щоб Президент Зеленський - якщо і коли він буде готовий сісти за стіл переговорів - мав позицію сили", - пояснив він.
У той же час, він констатував, що Росія досі не продемонструвала готовності до конструктивного діалогу. Крім того, стратегічні цілі Путіна не змінилися - він хоче підкорити всю Україну.
Кірбі зазначив, що Росії не вдалося досягти жодної з поставлених цілей через мужність та відвагу українців та лідерство США в групі "Рамштайн".
Він додав, що питання щодо політики США щодо війни з РФ в Україні буде вирішувати нова адміністрація.
Читайте також
- "Ми втомилися": у Трампа зробили різку заяву про війну в Україні
- США передали Україні план Трампа щодо закінчення війни: WSJ розкрив подробиці
- Від постачання зброї до інвестицій у виробництво: ЄС змінює стратегію підтримки України
- Винищувачі Британії двічі за тиждень перехоплювали літаки РФ біля кордонів НАТО
- Кремль готує російське суспільство до можливого тривалого конфлікту з НАТО - ISW
- Закон про землю: хто тепер захищений від повернення майна державі