Тайванський техногігант Hon Hai готується до "тарифного шторму" Трампа.


З одного боку, продажі Hon Hai в першому кварталі зросли на 24,2% до 1,64 трильйона новотайванських доларів, чому сприяв стійкий попит з боку дата-центрів, особливо на сервери ШІ. Проте, попри імпульс зростання, Hon Hai застерегла щодо впливу глобальних політичних та економічних умов, що розвиваються, на її продажі, посилаючись на занепокоєння щодо тарифів і потенційного глобального економічного спаду, пише Bloomberg.
Компанія досліджує способи розширення виробництва в США, зокрема партнерство з Apple для виробництва серверів у Х'юстоні, щоб пом'якшити вплив тарифів на свій бізнес.
Продажі Hon Hai Precision Industry Co. в першому кварталі зросли найшвидшими темпами з 2022 року завдяки стійкому попиту з боку дата-центрів, що є позитивним сигналом для сектору штучного інтелекту на тлі побоювань, спричинених тарифами.
Тайванський постачальник серверів ШІ Nvidia Corp. та iPhone від Apple Inc. користується хвилею попиту на сервери для живлення обчислень ШІ від таких компаній, як Alphabet Inc. та Amazon.com Inc.
Дохід Hon Hai зріс на 24,2% за перші три місяці 2025 року до 1,64 трильйонів новотайванських доларів (49,8 мільярда доларів США), що відповідає оцінкам аналітиків. Контрактний виробник заявив, що очікує, що сегмент хмарних та мережевих продуктів збереже імпульс зростання у другому кварталі.
Але Hon Hai застерегла, що хоча вона й очікує загального зростання продажів "на основі поточної видимості", їй доведеться уважно стежити за впливом глобальних політичних та економічних умов, що розвиваються.
Дешевша модель ШІ китайського стартапу DeepSeek викликала сумніви щодо зростаючої цінової конкуренції та економічної життєздатності планів на мільярди доларів витрат на дата-центри. Це поєднується зі страхами глобального економічного спаду, викликаного низкою крутих тарифів, введених президентом США Дональдом Трампом.
Ознаки слабкості з'являються навіть у секторі ШІ. Microsoft Corp. скоротила проекти по всьому світу, хоча й заявляє, що залишається вірною плану витратити близько 80 мільярдів доларів на будівництво дата-центрів до червня. За словами людей, знайомих із ситуацією, програмна компанія нещодавно припинила переговори або відклала розробку об'єктів в Індонезії, Великобританії, Австралії, Іллінойсі, Північній Дакоті та Вісконсині.
Тарифи непропорційно нашкодять бізнесу смартфонів Apple через її залежність від Китаю, написали аналітики CreditSights Джордан Чалфін, Енді Лі та Майкл П'ю у примітці інвесторам. Зусилля Apple з диверсифікації у В'єтнам та Індію дають мало полегшення, зазначили вони.
"Виробники обладнання зазнають прямого впливу, особливо компанії, які продають смартфони, ПК та сервери", – сказали аналітики. Вони оцінюють, що взаємні тарифи завдадуть глобальному технологічному сектору удару майже на 100 мільярдів доларів, виходячи з вартості імпорту американських технологій у 2024 році.
За оцінками аналітиків, мита США на такі регіони, як Тайвань, В'єтнам та Індія – ключові бенефіціари стратегії "Китай плюс один" – можуть створити зростаючий тиск на фірми з виробництва електронних послуг (EMS), такі як Hon Hai та Quanta, потенційно перешкоджаючи як маржі, так і попиту. Гравці EMS зі значними потужностями в США, такі як Flex та Jabil, можуть отримати вигоду від припливу замовлень. Азійські виробники можуть спиратися на Мексику як на короткострокову подушку безпеки, одночасно все більше віддаючи пріоритет присутності в США.
Читайте також
- На сесії ПАРЄ відбудуться дебати про відповідальність Росії за злочин агресії
- Війна повертається до агресора: що розповів Зеленський про українські операції в Росії
- Навіть за старі кросівки чи одяг: українців почали штрафувати за онлайн-продаж
- Українці зможуть використати національні е-підписи в Європі: що відомо
- Американський бізнес назвав тарифну війну Трампа економічно невигідною - FT
- Напруження в Перській затоці: Іран хоче непрямих переговорів із США через Оман