Швейцарія запровадила нові правила проживання та працевлаштування українців.


Федеральна рада Швейцарії затвердила важливі зміни, які спрощують доступ українцям до працевлаштування в Швейцарії через російську агресію.
За інформацією журналу Blick, українцям, які знайшли роботу в Швейцарії, більше не потрібно отримувати спеціальні дозволи від місцевих влад, що раніше супроводжувалося фінансовими витратами.
Згідно з новим рішенням, особи зі статусом захисту "S" можуть змінювати місце проживання для працевлаштування в іншому кантоні. Це дуже полегшується, так як раніше були обмеження для українців щодо зміни місця проживання.
"Ми хочемо усунути бюрократичні перешкоди, які заважають працевлаштуванню людей, що шукають притулок в нашій країні", - заявили у Федеральній раді Швейцарії.
Також встановлено вимогу для безробітних зі статусом захисту S реєструватися в державних агентствах зайнятості та брати участь у програмах професійної інтеграції. Це допоможе легше знайти роботу та адаптуватися українцям до швейцарського ринку праці.
Крім того, Федеральна рада Швейцарії розпочала консультації щодо полегшення доступу до ринку праці для громадян третіх країн, які здобули освіту в Швейцарії. Статус захисту "S", наданий українським біженцям з березня 2022 року, буде діяти принаймні до 2026 року і забезпечує доступ до житла, фінансової підтримки і медичної допомоги без стандартної процедури отримання притулку.
За офіційними даними, наразі близько 66 тисяч українців мають статус захисту S в Швейцарії.
Нагадаємо, що українські біженці в Європі очікують змін - їхнє право на базову допомогу та тимчасовий захист.
Читайте також
- Суд в США осудил правительство Мексики за незаконное отказывание в доступе к информации о пропавших без вести гражданах
- Україна надіслала заявку на членство в ЄС
- Український уряд запроваджує реформу в освіті, що передбачає зміни в програмах та методиках навчання
- Держава вкотре продовжує боротьбу з епідемією коронавірусу: українців закликають дотримуватись карантинних обмежень та вакцинуватись
- Наявність української мови в школах викликає розгортання протестів
- Україна планує запровадити сертифікати вакцинованості проти COVID-19