Реєстр дропів дозволить пом'якшити обмеження на Р2Р перекази - банкіри.


Банки можуть пом'якшити ліміти на P2P-перекази
Заступник виконавчого директора Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Дмитро Глінський заявив, що у разі впровадження реєстру дропів і автоматизованої верифікації доходів клієнтів, банки можуть пом'якшити ліміти на P2P-перекази, встановлені у Меморандумі про прозорість ринку платіжних послуг.
"Наразі ця тема не обговорювалась. Але якщо у майбутньому будуть запроваджені ефективні інструменти для протидії явищу дропів, зокрема відповідний реєстр та механізми автоматизованої верифікації банками доходів своїх клієнтів, потреба в уніфікованих лімітах може зникнути сама собою",- сказав Глінський.
Меморандум про забезпечення прозорості ринку платіжних послуг
Керівник НАБУ відзначив, що Меморандум, підписаний у грудні минулого року, дозволив Національному банку не продовжувати дію регуляторних обмежень, які діяли з 1 жовтня 2024 року, стосовно вихідних переказів між рахунками фізичних осіб у межах одного банку.
Згідно з Меморандумом, банки добровільно ввели нові ліміти на перекази: 50 тис. грн на місяць для клієнтів із високим рівнем ризику без підтверджених доходів, 150 тис. грн - для клієнтів зі середнім і низьким рівнем ризику. Планується, що з 1 червня поточного року ці ліміти будуть скорочені.
На сьогодні Меморандум підписали 51 із 60 банків та дві фінансові компанії NovaPay і RozetkaPay. Національний банк України планує ввести реєстр дропів у 2026 році, а законопроєкт про це планує підготувати до кінця травня поточного року.
Помітно, що банки прагнуть до більш прозорих та контрольованих фінансових операцій, використовуючи нові технології та механізми автоматизації для підвищення безпеки та ефективності у галузі фінансових послуг.
Читайте також
- Зеленський оголосив ППО головним пріоритетом та повідомив про нові домовленості з партнерами
- 5000 гривень на школяра: українцям розповіли правила отримання виплати
- Інструмент для Трампа: Грем розповів про плани Сенату розглянути найпотужніші санкції проти Росії
- Військова допомога Україні може зрости: єврокомісар назвав конкретні цифри
- Правило 30 днів запровадили для українців у Польщі: можна втратити все
- "Безкоштовний роумінг" в ЄС виявився з каверзою: кому з українців доведеться доплачувати