Китай прагне партнерства, а не суперництва з ЄС — посол КНР в Іспанії.

Китай прагне партнерства з ЄС
Китай прагне партнерства з ЄС

Китай протягом останніх десятиліть прагне розвивати свої відносини з Європейським Союзом і заявляє, що будує партнерство, а не стає його суперником. Таку думку висловив посол Китаю в Іспанії Яо Цзін. Він зазначив, що якщо ЄС вважає Китай своїм "системним суперником", це є помилковою стратегією, оскільки обидві сторони підтримують відкриті ринки та принципи вільної торгівлі.

Посол наголосив, що Китай ніколи не буде загрозою для Європи й не може стати її ворогом. Він також висловив вагому підтримку багатосторонньому підходу ЄС до зовнішньої політики і вважає його ефективним у порівнянні з ізоляційною політикою президента США Дональда Трампа.

«Ми повинні зосередитися на партнерстві. Китай ніколи не буде загрозою або будь-яким ворогом для ЄС», - заявив Яо Цзін.

Візит прем'єр-міністра Іспанії Педро Санчеса до Китаю, де він зустрівся з главою КНР Сі Цзіньпіном, розглядається як спроба зміцнити економічні та політичні зв'язки між Китаєм і Європою, особливо в умовах відведення наслідків тарифної політики Сполучених Штатів.

Відповідаючи на заяву міністра фінансів США Скотта Бессента про те, що наближення до Китаю означатиме "перерізати собі горло", Яо Цзін висловив здивування такими словами і наголосив, що саме США реалізують неполярну політику шляхом введення односторонніх тарифів.

«США фактично перерізають собі горло самими своїми односторонніми тарифами», - зауважив амбасадор Китаю.

Яо Цзін закликав Європу відмовитися від експортного контролю та обмежень для китайських компаній в сфері високих технологій. Він підкреслив, що Китай відкриває свої ринки для іноземних інвестицій у таких галузях, як телекомунікації, банківська справа та виробництво. Дипломат наголосив, що Китай буде продовжувати відкривати свої двері для інших країн, а його ринок ніколи не буде закритим.

«Китай чітко заявив, що наш ринок буде відкритим і ми готові зробити це для інших країн ЄС, так само, як ми це зробили для Іспанії», - заявив Яо Цзін.

Зважаючи на це заяву, можна зробити висновок, що Китай прагне зміцнювати співпрацю з Європейським Союзом та бажає розвивати відкриті торгівельні взаємини. Такий підхід відповідає інтересам обох сторін, оскільки їхні цінності та погляди на політику та економію співпадають. Китайський посол закликав Європу не обмежувати китайські компанії та продукти високих технологій, оскільки Китай відкриває свої ринки для інвестицій та співпраці з закордонними партнерами. Таким чином, Китай демонструє готовність до взаємних партнерських відносин з Європейським Союзом і подальшого розвитку співробітництва.


Читайте також

Реклама