День народження «Азова». 11 років тому Андрій Білецький заснував легендарний добровольчий підрозділ.


11-річниця створення батальйону "Азов"
5 травня батальйон "Азов" святкує 11-річницю свого створення. У своїй розповіді Третя штурмова розповіла про історію легендарного батальйону та опублікувала унікальні кадри тих важливих подій.
Після масових арештів і в'язниців, після відомого бою на Римарській вулиці та звільнення Харкова, "чорні чоловічки" під командуванням Андрія Білецького одержали інсайдерську інформацію: українські внутрішні війська покинули базу в Бердянську через турбулентну ситуацію в країні. Для "Чорного корпусу" це стало шансом захопити зброю цієї військової частини, яку вже нападали росіяни й сепаратисти. Єдиний легальний спосіб її отримати - перетворитися з партизанського загону в міліцейський.
Для націоналістів, ультрасів, хуліганів, які ще вчора билися з міліцією, такий розвиток подій став несподіваним й іронічним. Але вже у перші дні існування як підрозділу МВС "чоловічки" прийняли кілька боїв і взяли в полон цілого міністра оборони так званої "днр". Так народжувався легендарний "Азов" - написала Третя штурмова.
Вже через місяць після створення, новостворений добровольчий батальйон звільнив Маріуполь. Андрій Білецький переконав скептичне командування у необхідності цієї сміливої операції. Батальйон "Азов" тоді був узброєний броньованими "КАМАЗами", ЗУ-шками та "Утьосами". Серед бійців були 16-18-річні добровольці. Після Маріуполя, батальйон звільнив Марʼїнку, Іловайськ, Широкине у вересні 2014 року, а також брав участь в Павлопільсько-Широкинській операції в лютому 2015 року та інших бойових діях.
На фронті батальйон "Азов" використовував період затишшя для підвищення професіоналізму. Була створена Військова школа імені Коновальця, запроваджено сержантські курси, систему рекрутингу та підготовки бійців. Таким чином, з декількох націоналістичних активістів був сформований один з найпрофесійніших та найбоєздатніших загонів в Україні.
Під час російської агресії 2022 року, батальйон "Азов" взяв лідерство у битві за Маріуполь і створив легендарний гарнізон на підприємстві "Азовсталь". У той же час ветерани "Азову" відбивали наступ ворога на Київщині, Харківщині, Запоріжжі, Херсонщині, Сумщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині та організовували операції з порятунку своїх побратимів в оточеному Приазов'ї.
У своєму повідомленні Третя штурмова зазначила: "За своїх герої загинули й потрапили в полон. Ми пам'ятаємо всіх полеглих на цьому шляху. І заради них ми продовжуємо боротися за свою країну. Зі святом річниці - кожного, хто був і залишається частиною родини "Азов"."
11-річна історія батальйону "Азов" свідчить про їх великий внесок у війну з російською агресією та захист України. Батальйон став одним з найуспішніших та найпрофесійніших добровольчих загонів в країні, і його бійці продовжують відстоювати свою Батьківщину на фронті.
Читайте також
- У Чернівцях лунають вибухи, працює ППО
- У Литві впав зроблений з фанери безпілотник "Гербера" — фото
- У Києві знову зросла кількість постраждали — деталі від Ткаченка
- Руйнування тунелю в метро — посадовцю КМДА оголосили підозру
- В Одесі стріляли в собаку серед дня — поліція відкрила справу
- В Києві оновили дані про кількість постраждалих від обстрілу