Банки посилять ліміти на перекази з 1 червня: кого торкнуться нові правила.

Нові правила по переказам в банках
Нові правила по переказам в банках

Банки встановили ліміти на перекази для клієнтів

У грудні 2024 року 44 банки разом із рядом фінансових компаній уклали меморандум про прозорість на ринку банківських послуг. Метою цього кроку стало запобігання фінансовим злочинам і тіньовим операціям. Основне обговорення меморандуму стосується розділення клієнтів на категорії ризику та встановлення лімітів для переказів.

Голова НБУ Андрій Пишний наголосив: "Меморандум не посилює фінансовий моніторинг та оцінювання клієнта в банках і не запроваджує додаткових обмежень для клієнтів".

З 1 лютого 2025 року клієнти з низьким та середнім ризиком матимуть ліміти у 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів. Тим часом, для клієнтів з високим ризиком ліміт складатиме 50 тисяч гривень на місяць. З 1 квітня 2025 року регуляторні обмеження не будуть продовжені, що передає більшу відповідальність банкам.

Посилення обмежень

З 1 червня 2025 року будуть посиленими обмеження: ліміт для клієнтів з середнім та низьким ризиком знизиться до 100 тисяч гривень на місяць. Для клієнтів з високим ризиком ліміт залишиться незмінним - 50 тисяч гривень. Ці обмеження впливатимуть на всі види переказів: із картки на картку, так і за рахунками.

Нагадаємо, що клієнти з підтвердженими доходами, отримуючи зарплату на банківські картки або здійснюючи благодійну діяльність, не потраплятимуть під обмеження. Також власні перекази між рахунками в одному банку не обмежуватимуться.

Обмеження на кількість рахунків

Учасники меморандуму встановили відомості, що для клієнтів без підтверджених джерел доходів не може бути більше трьох рахунків в одній валюті. Проте, до цих обмежень не відносяться депозитні, кредитні рахунки та рахунки для отримання державної допомоги.

Це нововведення спрямоване на захист від потенційних фінансових злочинів та забезпечення прозорості у банківській системі. Незважаючи на деякі обмеження, вони допоможуть скоріше виявляти та запобігати нерегулярним фінансовим операціям у майбутньому.


Читайте також

Реклама